Valensiyalı Xavi Forés (Ducati) dördüncü oldu ve onu Marco Melandri (Ducati) izledi.

Valensiyalı Xavi Forés (Ducati) dördüncü oldu ve onu Marco Melandri (Ducati) izledi.

Üç kez Superbike Dünya Şampiyonu olan Jonathan Rea, ‘Cycle News’ ile yaptığı röportajda, resmi bir takımda ‘kara ayaklı’ bir makine olduğu sürece hayalinin bir MotoGP sürmek olduğunu itiraf ediyor. Yeni olmayan fikir, 2017’de arka arkaya üçüncü SBK unvanını kazandıktan sonra İngiliz zihninde güçlü bir şekilde yeniden su yüzüne çıkıyor.

22 Aralık 2017, 13:56 CET

İrlandalı sürücü, “Gelecek yıl aynı takımda kalacağım, beni heyecanlandıran bir şey, ancak 2019 ve 2020 sezonları havada kalıyor” diyor. “MotoGP ve World Superbike’da çok sayıda koltuk olacak. Görünüşe göre dünyanın tüm pilotları gelecek sezonun sonunda sözleşmeyi bitiriyor “, hatırlıyor.

Rea, resmi bir MotoGP motosikletini hak ettiğini düşünüyor: “MotoGP’ye gitmeye ve rekabetçi olmayan bir motosiklette acı çekmeye ya da MotoGP sürücüsü olduğumu söylemek için karavanı padokta park etmeye hiç ilgi duymuyorum. Resmi bir motosiklette şansımı hak ettiğimi hissediyorum. MotoGP’ye doğru bisikletle gidersem iyi bir iş çıkarabileceğimi ve tüm potansiyelimi gösterebileceğimi biliyorum ”diyor.

“MotoGP çalışanlarının her zaman benim üzerimde gözünün olduğu ve yöneticimin de düğmenin üzerinde parmağı olduğu açık. Geçmişte her zaman fırsatım oldu, ancak iyi bir motosikleti olan veya bir fabrikadan destek alan bir ekiple asla. Dediğim gibi, sayı yapmakla ilgilenmiyorum. İyi bir bisiklete binmek istiyorum “diye ısrar ediyor.

31 yaşındaki Briton Daniel Hegarty, Cumartesi öğleden sonra Superbike kategorisindeki Macau Grand Prix’sinde geçirdiği bir kaza sonucu hayatını kaybetti ve bu hafta sonu eski Portekiz kolonisinin şehir turunda tartışmalı olduğu testlerinde çerçevelendi.

19.11.2017 13:56 CET

Top Gun Racing Honda ekibinden binici, pistin en darlarından biri olan ‘Anglers’ Curve ‘denilen virajı alırken motosikletinden indi ve koruyucu bariyerlerle çarpışarak isabet ve ıstırap sırasında kaskını kaybetti. ciddi yaralanmalar, yaralar.

Trajik olayı doğrulayan yarış organizasyonu, Nottingham’lı koşucunun ailesine “en derin taziyelerini” gönderdi. Kazanın ardından kırmızı bayrak ilan edildi ve sonunda test askıya alındı.

Bu, Portekizli Luis Carreira’nın aynı virajda öldüğü 2012 yılından bu yana, motosiklet ve otomobil yarışlarını aynı şehir pistinde birleştiren dünyadaki tek olay olan Macau GP’de meydana gelen ikinci ölümcül kaza.

Hegarty, 1954’te kurulduğundan bu yana Macanese pistinde ölen on altıncı sürücüdür.

Xavi Forés, Jordi Torres ve Román Ramos, bugün Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından açıklandığı üzere 2018 Superbike Dünya Şampiyonası için İspanyol üçlüsü olarak tekrar edecek.

13 Aralık 2017, 12:31 CET

EFE Ajansı

Forés, Barni Racing Team’den bir Ducati Panigale ile yarışacak; MV Agusta Reparto Corse ekibinden bir MV Agusta 1000 F4 ile Torres; ve Team GoEleven Kawasaki’den Kawasaki ZX-10RR ile Ramos.

Şampiyonu savunan İngiliz Jonathan Rea ve Tom Sykes, Aruba.it Racing Ducati’de Chaz Davies ve İtalyan Marco Melandri’nin yanı sıra bir kez daha resmi Kawasaki takımının sürücüleri olacak.

Latin Amerika temsilciliği, Team Pedercini Racing’in Kawasaki ZX-10RR’sine pilotluk edecek Kolombiyalı Yonny Hernández ve Orelac Racing VerdNatura ile aynı binekleri taşıyacak Arjantinli Leandro Mercado’dan oluşacak.

Supersport Dünya Şampiyonası’nda İspanyol temsilcisi, Orelac Racing Verd Natura’dan Kawasaki ZX-6R ile Nacho Calero olacak; Supersport300’de ise Daniel Valle, María Herrera, Ana Carrasco, Borja Sánchez, Manuel González, Mika Pérez gibi pilotlarla daha kapsamlı olacak.

Kuzey İrlandalı Jonathan Rea (Kawasaki), bu Cumartesi hafta sonunun ilk yarışını Superbike Dünya Şampiyonası sezonunun sondan bir önceki turunda, Jerez’den Pist’teki uzmanlık alanında zaten dünya şampiyonunun ilk zaferi olarak kazandı. .

21.10.2017

16: 56’da CEST

Fransa’da düzenlenen bir önceki Grand Prix’de matematiksel olarak üçüncü dünya şampiyonluğunu elde eden ve 2015 yılında Jerez’de tarihinin ilkini elde eden Rea, bu devreyi hiç kazanmamış ve etkinlik başlamadan önce bunun bir olduğunu açıklamıştı. hedeflerinin.

Bu sonuçla Kuzey İrlandalı, ikinci adaylar arasındaki mücadelenin devam edeceği yarınki yarış beklentisiyle genel klasmanın başında mesafesini daha da artırdı.

Günün ikinci başlangıcından sonra ilk kornere liderlik eden ve ardından sollanan Rea, başarılı bir taktikle galibiyetini ikinci sıraya koyarak ve dört turla İtalyan Marco Melandri’nin (Ducati) mekanik sorunları nedeniyle çekilmesinden yararlanarak sürdürdü yarışı yönetirken git.

Melandri’nin günü olmadı ve iki talihsiz talihsizlik yaşadı, çünkü ilk başlangıçta birinci oldu, ancak vatandaşı Andrea Badovini (Kawasaki) bir kaza geçirdiğinde yarışın kırmızı bayrakla nasıl durdurulduğunu gördü.

İkinci olmayı hedefleyen iki sürücü, Britanya’dan Tom Sykes (Kawasaki) ve Welshman Chaz Davies (Ducati), Melandri’nin emekli oluncaya kadar üçüncü ve dördüncü sıralarda yer aldı ve sonunda ikincisi için podyumda ikinci oldu.

İspanyol biniciler onuncu sırada savaştılar ve en iyisi dokuzuncu Xavier Forés (Ducati) idi, Román Ramos (Kawasaki) arkada ve Jordi Torres (BMW) on üçüncü sırada resmi atının eksikliklerinden muzdaripti.

Sınıflandırma

1. Jonathan Rea (GBR / Kawasaki)

2. Chaz Davies (GBR / Ducati) 1.137’ye

3. Tom Sykes (GBR / Kawasaki) 1.559’a

4. Alex Lowes (GBR / Yamaha) 3.652

5. Michael Van der Mark (HOL / Yamaha) 7,329

6. Sylvain Guintoli (FRA / Kawasaki) 11.066’ya

7. Lorenzo Savadori (ITA / Aprilia), 15.235

8. Eugene Laverty (IRL / Aprilia) 16.241

9. Xavier Forés (ESP / Ducati) – 16.273

10. Roman Ramos (ESP / Kawasaki) 18.463’e

11. Leandro Mercado (ARG / Aprilia) 21.058

13. Jordi Torres (ESP / BMW) 25.008

İngiliz Chaz Davies (Ducati), Fransız Magny Cours pistinin 2. yarışını vatandaşı Alex Lowes (Yamaha) ve podyumu tamamlayan Hollandalı Michael van der Mark’ın (Yamaha) önünde ilk turdan üstün kalarak kazandı.

10/01/2017

16: 58’de CEST

Gridde on birinci sıradan başlayan Davies, neredeyse anında birinci sırayı aldı ve yarış sırasında düşen ara sıra yağmura rağmen, Superbike Dünya Şampiyonası’nda yirmi yedinci zaferini elde etmek için ödeme gücü ile konumunu korudu.

Valensiya Xavi Forés (Ducati) dördüncü oldu ve onu Marco Melandri (Ducati) izledi.

Eugene Laverty (Aprilia) 16. turda bir kaza geçirdi ve bunun sonucunda arka arkaya üçlü dünya şampiyonu Jonathan Rea (Kawasaki), bisikletine zarar verdikten ve sağ ayağına vurduktan sonra emekli olmak zorunda kaldı.

Leon Camier (MV Agusta) için 15. Turda teknik bir sorun yarışın ortasında katılımını sonlandırırken, Lorenzo Savadori (Milwaukee Aprilia) son turda talihsiz bir kaza geçirdi.

Dünya Şampiyonası’ndaki bir sonraki etkinlik, takvimdeki sondan bir önceki, MotorLand Aragón pistinde 20-22 Ekim arasında olacak.

Magny Cours yarış 2 sınıflandırması:

1. Chaz Davies (GBR / Ducati) 34: 49.679

2. Alex Lowes (GBR / Yamaha) 3.006’da

3. Michael Van der Mark (HOL / Yamaha) 4,556

4. Xavi Forés (ESP / Ducati) – 11.072

5. Marco Melandri (ITA / Ducati) 16.381’e

6. Leandro Mercado (ARG / Aprilia) 17.684

—-

8. Jordi Torres (ESP / BMW) 23.920’ye

9 https://goldbets.top/en-iyi-siteler/. 25.431’de Roman Ramos (ESP / Kawasaki)

Dünya Kupası sınıflandırması:

1. Jonathan Rea (GBR / Kawasaki) 456 puan.

2. Tom Sykes (GBR / Kawasaki) 336

3. Chaz Davies (GBR / Ducati) 327

4. Marco Melandi (ITA / Ducati) 281

5. Alex Lowes (GBR / Yamaha) 200

—-

7. Xavi Forés (ESP / Ducati) 169

9. Jordi Torres (ESP / BMW) 140

13. Roman Ramos (ESP / Kawasaki) 95

Rea üst üste üçüncü şampiyonluğuyla tarih yazıyor

31. Julián Simón (ESP / Aprilia) 4.

Geçen hafta sonu F.C.C. TSR Honda France, efsanevi 24 Saat Le Mans’ı ilk kez kazanarak tarihi bir zafer elde etti. 

29 Nis 2018, 7:46 pm CEST

Şimdiye kadar, Bir Fransız takımının Bugatti pistinde galip gelmesi, kendi başına bir kilometre taşı değil, çünkü Fransız formasyonları Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın en büyük hakimi.

Nüans, takımın ağırlıklı olarak İspanyol teknisyenlerden oluşması ve merkezin Santa Margarida i els Monjos (Barselona) kasabasında olduğu ve Barcelona’ya yerleşmiş ünlü bir Belçikalı teknik direktör olan Bruno Boggiano’nun takım yöneticisi olduğu söylenebilir. kasaba 30 yıl önce.

Prestij zaferi

F.C.C TSR Honda Fransa, 12 yıldır Katalonya’da bulunan başka bir Belçikalı Anaud Prida da dahil olmak üzere üç Japon ve beş İspanyol teknisyenden oluşan bir ekibin deneyimiyle desteklenen prestijli bir zafer kazandı.

Ve yedek pilot olarak Arturo Tizón vardı. Böylesine zorlu bir testi kazanmanın ve 90’dan 01’e Dünya Motosiklet Şampiyonası’nı ve Suzuka 8 Saat’i oynayan F.C.C.’nin defnelerini yeşertmenin ne kadara mal olduğunu herkesten daha fazla biliyorlar.

“Kişisel düzeyde, en büyük sportif başarım oldu. İşin sırrı, herhangi bir sorun yaşamamak ve yarış liderini geçtikten sonra risk almadığımız bir hızda sürmekti ”, diye açıklıyor Bruno, kalmak için aşık olduğu Katalan Paquita Mestres ile evli. Katalonya ve oğlu Llorenç var ve aynı zamanda Bruno Performance işinde yan yana çalıştığı damarlarında benzin var.

Pilotlar kahramanları

Pilotlar Freddy Foray, Alan Techer ve Josh Hook, Bruno Boggiano ile birlikte Takım Yöneticisi olarak Masakazu Fuji’ye sahip olan bir takımın zaferinin ana kahramanlarıydı.

Aslında Fuji’nin kendisi Monjos Santa Margarida’da yaşamaya gitti.

Menü